Prof. dr hab. n hum Zbigniew Izdebski
Prof. dr hab. n hum Zbigniew Izdebski –  pedagog, seksuolog, doradca rodzinny, specjalista w zakresie zdrowia publicznego. Kierownik Katedry Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii, Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Pedagogika na UW. Koordynator i przewodniczący zespołu ds. opracowania programów studiów na kierunku lekarskim Uniwersytetu Warszawskiego oraz koordynator zespołu ds. infrastruktury medycznej.
Kierownik Katedry Humanizacji Medycyny i Seksuologii, Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W latach 2005-2012 Dziekan Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu UZ.
W latach 2014-2015 pełnomocnik Rektora ds. utworzenia kierunku lekarskiego na UZ.
Od 2021 r. Kierownik projektu realizowanego przez UW w ramach grantu Agencji Badań Medycznych dotyczący Humanizacji procesu leczenia i komunikacji klinicznej pomiędzy pacjentem a personelem medycznym przed i w trakcie trwania pandemii COVID-19.
 
W latach 2019-2021 konsultował w zakresie humanizacji procesu leczenia w&nsbp;Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim, a obecnie w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze.


            Honorowy Członek Niemieckiego Towarzystwa Wychowania Seksualnego (2008) oraz Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS. Członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Założyciel Stowarzyszenia do Walki z Dziecięcą Prostytucją i Pornografią PRO-ECPAT. były Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Naukowego „Zagrożenia Cywilizacyjne i Zdrowie Publiczne” oraz były wiceprezes Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS. Od 2010 roku jest stałym współpracownikiem naukowym Instytutu ds. Badań nad Seksem, Płciowością i Prokreacją im. Kinsey'a w Uniwersytecie Indiana w USA. W latach 2005-2011 Sekretarz Naukowy Polskiej Akademii Medycyny. Odznaczony złotym medalem Światowej Akademii Medycyny Alberta Schweitzera za humanizację medycyny. Wielokrotnie otrzymał nagrodę Ministra Zdrowia, a w roku 2013 otrzymał nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za całokształt dorobku naukowego.

            Inicjator i organizator Ogólnopolskich Debat o Zdrowiu Seksualnym. Łączy działalność badawczą, dydaktyczną i kliniczną. Auto licznych publikacji, książek naukowych i popularno-naukowych. Realizuje w Polsce projekty badawcze dotyczące zdrowia i seksualności Polaków w cyklu życia. Popularyzuje wiedzę z zakresu zdrowia seksualnego w prasie, radiu i telewizji.